Kto sme?

Sme strana zložená z odborníkov, dlhoročných občianskych aktivistov a politikov, ktorí sú  odporcami všetkých foriem politickej korupcie, straníckeho zlodejstva a nepoctivej politiky. Sú medzi nami bývalí disidenti, aj viacerí spomedzi zakladateľov revolučného hnutia VPN a obrancov nastúpenej cesty demokracie z obdobia 90.-tych rokov.

Iniciatíva Zmena zdola (ZZ) sa zasadzovala  za obnovenie angažovanosti občanov a za zmenu zdola. Jej počiatky sú v komunálnej sfére. Krok za krokom sme celé roky demaskovali zlých politikov alebo úradníkov , ktorí nekonali vo verejný prospech, ale v prospech skrytých záujmových skupín. Postavili sme sa aj proti buldozérom developerov a zastavili sme nejedno zlé rozhodnutie. V minulých komunálnych voľbách sme kandidovali vo viacerých mestách Slovenska, pričom najzreteľnejšie výsledky sme dosiahli v Bratislave. Primátor, ktorý škodil mestu, musel po našej kritike odísť z politiky a dnes je vyšetrovaný pre podozrenia zo zneužitia funkcie. Nové vedenie hlavného mesta  je otvorenejšie voči občanom a snaží sa napraviť mnohé minulé chybné rozhodnutia.
Ale korupčníci sa nedajú vyhnať iba aktivitami v komunálnej sfére - ich záujmy a vplyv siahajú vyššie. Preto sme zostavili kandidátku do mimoriadnych volieb 2012.
Vieme, že zmena nepríde sama, ani ľahko. ale nechcem sa nečinne prizerať, ak vidíme, ako sa stal hlavným  cieľom politiky  u nás biznis. Strany ovládajú štát a samotné sú ovládané zákulisnými podnikateľskými skupinami. To začína meniť demokraciu  vo svoj opak. Ozdravenie vedie cez konkrétne opatrenia v každom sektore politiky. Aké konkrétne - to predstavíme vo volebnom programe.

Pomôžte nám a my vám zaručujeme, že naši poslanci sa v NRSR zasadia za tieto dôležité všeobecné politické ciele.

 

Zmena zdola

Prečo ZMENA ZDOLA?

null

 

Prečo ZMENA ZDOLA

Pokusy ozdraviť politiku zhora boli dosiaľ neúspešné, ako to nedávno dokázal napríklad príbeh premiérky Ivety Radičovej. Ani najvyššia pozícia vo vláde ju neubránila pred tlakmi a nepriateľstvom takzvaných straníckych pozadí , ktorým prekážal jej dôraz na transparentnosť a jej boj s politickou korupciou. Prvá vláda, ktorá po čase vzbudila v občanoch nádej na zmenu, padla. Predčasné voľby priniesli len ďalšie posilnenie partokracie. Zmena je teraz už iba na občanoch, môže prísť už len od nich, zdola.

 


 

Sledujte aktuality na Facebooku:

 

stránka Zmeny zdola: http://www.facebook.com/zmenazdola

stránka Jána Budaja: http://www.facebook.com/jan.budaj.96

stránka Juraja Smatanu: http://www.facebook.com/smatana

stránka Eleny Pätoprstej: http://www.facebook.com/elena.patoprsta

stránka Jaromíra Šíbla: http://www.facebook.com/jaromir.sibl